Exhibition of tapestry by Swava Launay

The work of Swava Launay, midway between patchwork and pure weaving,
could be called "contemporary tapestry"Home   I    About   I   Gallery   I   Texts   I   Exhibitions   I   Multimedia   I   Contact

Swava in New York
NOWY DZIENNIK

Swava tisse son art de la peinture
2012

Le tissu et la pierre s'epousent au Lavoir
NICE-MATIN 2014

Malarstwo tkaniną
NOWY DZIENNIK 2008


Stoffe für die Ewigkeit

Słoneczne kolaże
DZIENNIK POLSKI 2008

W poszukiwaniu melanchijnego ducha Słowian

Gobeliny i kolaże Sławy Launay w Muzeum Polskim w Rapperswilu
NASZA GAZETKA 2001


Armenia 2001

Ukraine 2009

Roquefort-les-Pins 2017


Galeria "Resursa", Żyrardów, Polska 2017

Regionalne Centrum Kultury im.Z.Herberta, Kołobrzeg, Polska 2018

 Wernisaż wystawy francuskiej tkaniny artystycznej
Wystawę tkaniny artystycznej "Igłą i nitką malowane" otworzyła osobiście autorka prezentowanych prac, Swava Launay, która na sobotnią uroczystość przybyła prosto z Francji. Artystka oczarowała swoimi tkaninami przybyłych z całej Polski gości.
 "Magia i czar płynące z tkanin"- wystawa na janowieckim zamku
W dzisiejszych czasach niełatwo jest uciec od szarej codzienności. Są jednak osoby, miejsca, które potrafią tchnąć życie nawet w najbardziej pochmurny dzień i przenieść nas do zaczarowanej krainy. Czy taką osobą może być artystka?
 Mistrzowskie aplikacje Swavy Launay
Po wystawach w Francji, Austrii, Belgii, Szwajcarii, USA, Ukrainie i Litwie "Tkanina artystyczna" Swavy Launay, która jako Stanisława Bartosiewicz urodziła się w Klątwach koło Tyszowiec na Zamojszczyźnie, zawitała do Zamościa. Wernisaż z udziałem artystki odbył się w BWA Galeria Zamojska.
 Wystawa "W krainie Arachne" w Domu Kultury Polskiej
Niezwykłe mistrzostwo tkactwa gobelinów autorstwa dwóch artystek - Katarzyny Stachurski-Bala (Polska) oraz Swavy Bartosiewicz-Launay (Francja) - prezentowane jest aktualnie w Domu Kultury Polskiej w Wilnie. Wystawa gobelinów, wykonanych w różnych technikach - od zbliżonej do arrasów, poprzez malowane nitką martwe natury, po współczesne trójwymiarowe tkaniny artystyczne, nosi tytuł "W krainie Arachne" i potrwa przez najbliższych kilka tygodni.
 Niezwykły świat zwykłą igłą malowany
W dniu 2 marca 2012 r. Burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając wraz z Dyrektorem SCK Grzegorzem Piliszczukiem uczestniczyli w otwarciu wystawy SWAVY LAUNAY ( Stanisławy Bartosiewicz ) Tkaniny Artystycznej , która odbyła się w Biurze Wystaw Artystycznych - Galerii Zamojskiej.
 Swava Launay - tkanina artystyczna
Swava Launay urodziła się i wychowała w Klątwach koło Tyszowiec na Zamojszczyźnie, jako Stanisława Bartosiewicz. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Tyszowcach, a następnie studiowała filologię romańską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.